flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Покровський районний суд Дніпропетровської області

Право на оскарження

09 жовтня 2010, 11:03

 

Суб’єкти виборчого процесу можуть оскаржити до суду рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів оскарження, що стосуються місцевих виборів, якщо ці рішення, дії чи бездіяльність порушили чи порушують їхні виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі.

             Місцевий загальний суд як адміністративний суд розглядає:

Позовні заяви щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчих комісій, членів цих комісій (за винятком рішень, дій чи бездіяльності Центральної виборчої комісії, виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, в тому числі міст Києва та Севастополя, районних у містах виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів, а також членів зазначених комісій).

 

Позовні заяви щодо уточнення списку виборців (у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб) – за місцезнаходженням відповідної комісії.

 

Позовна заява про уточнення списку виборців подається до суду не пізніше як за два дні до дня голосування без сплати судового збору.

 

Позовні заяви щодо дій чи бездіяльності засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, що порушують законодавство про вибори та референдуми – за їхнім місцезнаходженням.

 

Позовна заява щодо оскарження дії чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної рад, кандидатів на посаду сільського, селищного голів, їх довірених осіб – за місцем вчинення дії чи місцем, де ця дія повинна бути вчинена.

 

Позовну заяву з підстав, зазначених у пунктах 1,3-4 може бути подана у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності. З тих же підстав заява щодо рішень, дій чи бездіяльності, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню голосування.

Позовні заяви, зазначені в пункті 1, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на дільниці, може бути подано до адміністративного суду у дводенний строк з дня прийняття, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, вищевикладені пунктами 1-4, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження – з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Судові рішення за наслідками розгляду справ у зазначених пунктах можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення, а судові рішення, ухвалені до дня голосування, - не пізніше як за чотири години до початку голосування.

Тарас Логвіненко, в.о. голови Марківського районного суду