flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Покровський районний суд Дніпропетровської області

Стаття „ Порядок звернення до суду”

14 квітня 2012, 14:19

                                           Стаття „ Порядок звернення до суду”

В житті майже  кожної людини виникають такі обставини, які потребують звернення до суду з заявою про захист своїх прав. Але більшість людей не роблять цього з певних причин: незнання порядку звернення до суду, відсутність грошей для найму адвоката –тощо., і таких причин можна назбирати цілу купу. Бувають такі випадки, коли людина звертається до суду з певною заявою, але суд прийнявши заяву виносить ухвалу про залишення її без розгляду бо вона не відповідає вимогам ст.119 Цивільно  Процесуального Кодексу, надалі ЦПК України, та надає заявнику час для усунення недоліків. Щоб таких випадків було як найменше, пропонуємо Вам ознайомитися з порядком звернення до суду.

Громадянин звертається до суду, з позовною заявою, ( заявою, скаргою ) ,яка повинна відповідати вимогам ст. 119 ЦПК України. До заяви прикладаються додатки : це підтверджуючі документи тих обставин, про які говориться в заяві ( повний перелік додатків ст. 120 ЦПК України), кількість позовної заяви та додатків визначається за кількістю відповідачів по справі( якщо в позові один відповідач, то подається позовна заява разом з додатками в двох примірниках, один для розгляду в суді, один направляється відповідачу для ознайомлення) також до заяви прикладаються квитанції про оплату судового збору  , згідно ст. 3 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито»  від 01.11.2011 року.

реквізити рахунку для сплати судового збору : Код ЄДРПО  суду (для  платника  збору, для зазначенні  у  платіжному  документі): 05381372 ; Код класифікації  доходів (ККД) 22030001; Отримувач  УДК у  Марківському  районі №  доходного  рахунку  щодо  сплати  судового  збору: 31212206700188 ; Код ОКРО  отримувача  коштів: 24046892; МФО отримувача  коштів: 804013; Банк  отримувача  коштів ГУ ДКУ у  Луганській  області

Позовні заяви приймаються  старшим  секретарем  протягом усього робочого дня. Після відповідної реєстрації  дотриманням  порядку,встановленого  частиною 2 і 3 ст.11-1 ЦПК України  ,в канцелярії суду, справа передається до судді для подальшого розгляду. Згідно ч.3 ст.122 ЦПК України , у  разі  якщо  відповідачем у  позовній  заяві , вказана  фізична  особа ,що не є  суб’єктом  підприємницької  діяльності, суд  звертається  до  відповідного  органу  реєстрації  місця  перебування  та  місця  проживання  особи   щодо  надання  інформації про зареєстроване  місце  проживання (перебування) такої  фізичної  особи. Якщо  за  результатами  отриманої  судом  інформації  буде  встановлено,що справа  не  підсудна  суду,суддя   повертаає позовну  заяву. У  разі  якщо   отримана  судом  інформація  не  дає  можливості  встановити  зареєстроване у встановленому  законом  порядку  місце  проживання (перебування) фізичної  особи , суддя  вирішує  питання  про  відкриття  провадження  у справі.Подальший  виклик  такої  особи  як  відповідача у справі  здійснюється  через  оголошення  у просе.  Суддя вивчивши матеріали справи, виносить ухвалу про відкриття провадження по справі(або ухвалу про залишення без розгляду, якщо подана заява не відповідає вимогам ЦПК). Для повідомлення осіб, які приймають участь у розгляді справи секретар судового засідання на адресу сторін відправляє судову повістку та ухвалу суду в якій повідомлено дату та час розгляду справи. Суд розглянувши справу по суті виносить відповідне рішення(постанову, ухвалу), яку оголошує в залі судового засідання. В разі незгоди з винесеним по справі рішенням суду, одна із сторін згідно ст. 294 ЦПК України, може оскаржити рішення суду першої інстанції до апеляційного суду.

За кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається виконавчий лист(згідно  ст. 368 ЦПК України). Громадянин, отримавший виконавчий лист несе повну відповідальність за його подальше зберігання.

За виконання рішення суду громадянин звертається до Відділу Державної виконавчої служби  за  місцем  проживання,  перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна(ст.20 Закону  україни  «Про  виконавче  провадження»). 

Помічник Марківського районного суду:                                           Вікторія  Савченко